Jak urządzić pokój dla dziecka ? Co powinno się w nim znajdować?

dziecko-pokoj

Kiedy urodzi się nasze dziecko, przez jakiś okres mieszka w naszej sypialni. Mamy wtedy na nie oko.Gdy dziecko podrośnie i przyszedł czas na własne łóżko i swój własny pokój. Kiedy mamy możliwości mieszkaniowe i możemy urządzić dziecku pokój to jest to niezłe przedsięwzięcie. Jak urządzimy dziecku pokój tak nasze dziecko będzie się w nim wychowywało i z pewnością wpłynie to na jego rozwój. Pokój powinien być piękny ale przede wszystkim funkcjonalny.

Jakimi się trendami kierować?

Kolory są to szarości, beże, biel i róż pudrowy oraz błękit wszystkie kolory pastelowe. Dobierając kolor do pokoju dziecka nie może on go przytłaczać. Barwy ścian mają duży wpływ na samopoczucie. Dzieci mają nadmiar energii po co in jeszcze dokładać innych bodźców. pokój ma być ich oazą spokoju. Powinny być to tonacje które wyciszą dziecko czyli spokojne i stonowane.

Jeśli urządzamy pokój dziecka w wieku zaczynającym naukę

W pokoju dziecko odpoczywa, uczy się, bawi i śpi te wszystkie funkcje mają znajdować się w pokoju. Dziecko dorasta i meble również powinny rosnąć by często nie wymieniać mebli a wiemy nie jest to tani koszt.

Zobacz również, jak prezentowałby się pokój z fioletową tapetą.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Nie stawiaj na komplety typu łóżko, szafa, biurko w tych samych wzorach. Jest to nudne rozwiązanie. Tu możesz pobawić się również kolorami. Więc w pokoju powinno się znaleźć biurko, łóżko, szafa czy komoda oraz miejsce na przechowywanie zabawek. Pokój powinien spełniać funkcjonalność, która będzie rosła wraz z dzieckiem i zadbajmy o estetykę. Możemy do białych mebli zastosować wzory, które dodadzą wnętrzu charakteru. Mogą to być poduszki w kształcie gwiazdki, kropki czy trójkąty sprawdza się u chłopca jak i dziewczynki. Możemy na jednej ścianie zastosować pasy lub nakleić naklejki. Jeśli chodzi o dywan to jest bardzo potrzebny w dziecięcym pokoju ale musi być łatwy w czyszczeniu. Dywan dodaje przytulności wnętrzu i bez niego pokój wygląda zimny i surowy.

Pokój możemy urządzić jak tylko chcemy. Nie potrzebujemy na to dużo pieniędzy tylko pamiętajmy aby był w jasnych kolorach, przytulny i funkcjonalny. Zadbajmy o to by dziecko miało ochotę w nim przebywać, żeby nie przytłoczyć kolorami dziecko i starajmy się pokoju nie zagracić.