Jak urządzić miejsce do pracy w pokoju dziennym?

Pokój dzienny stanowi idealne miejsce na urządzenie domowego biura. Jest zazwyczaj jasny i przestronny, co zapewnia komfortowe warunki do pracy w domu.

Tak naprawdę nie trzeba wiele aby w salonie stworzyć miejsce pracy nie burząc jednocześnie aranżacyjnego szyku. Oto kilka praktycznych porad jak urządzić miejsce do pracy w pokoju dziennym.

Wolna przestrzeń

Jeżeli wykonujemy swoje obowiązki pracownicze za pośrednictwem laptopa, nie potrzebujemy wiele miejsca aby stworzyć odpowiednie warunki do pracy.

Wystarczy wstawić małe biurko i wygodny fotel. Postarajmy się znaleźć miejsce przy oknie, tak aby biurko stanęło na wprost niego lub zaraz obok. Zapewnimy sobie w ten sposób dopływ światła dziennego, a nasz wzrok będzie mógł odpocząć od ekranu monitora. Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z okna, wybierajmy jak najjaśniejsze miejsce w salonie, aby nie stworzyć ponurej strefy, w której nie będziemy mieli ochoty pracować.

Co ułatwia pracę w domu?

Jest kilka elementów aranżacyjnych, które warto wprowadzić aby praca w domu była przyjemna i efektywna:

  • żywa roślinność zwłaszcza ta, która natlenia powietrze pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu i pomaga w skupieniu,
  • ustawienie plakatu lub zdjęcia z motywem odnoszącym się do natury, pozwala odprężyć wzrok od światła monitora,
  • dodatkowa lampka na biurku powinna znajdować się po lewej stronie jeżeli jesteśmy praworęczni, a po prawej w przypadku osób leworęcznych,
  • utrzymanie porządku w miejscu pracy sprzyja skupieniu i efektywnym wynikom,
  • postawienie małej fontanny wycisza zmysły i niweluje stres.

Co zamiast biurka?

Jeżeli nie udało nam się nigdzie zmieścić biurka, a potrzebujemy od czasu, do czasu skorzystać z laptopa podczas pracy, zastanówmy się nad meblościanką, która w ciągu dnia pełni funkcję regału na książki, a w razie potrzeby możemy z niej wysunąć blat roboczy.

Dobrym rozwiązaniem jest też rozkładany stolik pod komputer, jeżeli mamy w salonie wygodny fotel taki stolik możemy na nim rozłożyć albo skorzystać z niego na sofie. Zamiast biurka możemy ustawić również stylową, pasującą do wystroju wnętrza toaletkę i zaaranżować ją w razie potrzeby do pracy.

Więcej pomysłów  na ciekawe aranżacje znajdziesz w serwisie https://www.morning.pl/.