Z czym łączyć kolor pomarańczowy w pomieszczeniach?

Kiedy wnętrzom brakuje pogody i przyjaznego klimatu, warto to zmienić. Ciepły kolor rozpogodzi przestrzeń i uczyni ją przyjaźniejszą. Można zdecydować się na pomarańczowy. Jest kilka bardzo dobrych zestawień kolorystycznych z pomarańczowym jako jednym z dominujących kolorów.

Pomarańcz plus zieleń lub granat – stylowe i eleganckie wnętrze

Fani wiosennych klimatów od razu pomyślą sobie o zieleni. I jest to dobry wybór. Kolor zielony tworzy relaksujący klimat. Pomarańczowy ożywia taką przestrzeń. Doskonale do siebie pasują. Jest idealnie i do pracy, i do relaksu. Jeśli łączenie kolorów ma tworzyć przestrzeń doskonale oddziałującą na nastrój i ogólnie na psychikę, to jest to jedna z najlepszych opcji.

Stonowany, poważny granat to kolejna barwa, która doskonale wygląda z pomarańczowym. Kolor granatowy daje wrażenie elegancji. Sam mógłby uczynić aranżację smutną. Przeciwdziała temu pomarańczowy we wnętrzu jako barwa dodatkowa, ponieważ to kolor pogodny i radosny. Pomimo takiego dodatku nadal jest elegancko. Nie kojarzy się pomarańczowego z szykownym wnętrzem, jednak łączenie kolorów może dać taki efekt. Granat to nie jedyna możliwość.

Pogodna barwa i kolory neutralne dla Twojego pomieszczenia

Elegancko może być także przy wyborze barw neutralnych jako uzupełnienia pomarańczowej aranżacji. Jakiś ciemniejszy kolor, nawet w niewielkiej ilości, odpowiednie dodatki, a wnętrze będzie stylowe i piękne. Pomarańczowy można połączyć z różnymi odcieniami szarości. Kolor szary jest spokojny i chłodny. W zestawieniu z barwą wesołą tworzy elegancką, nowoczesną, przyjazną przestrzeń. W akcentach może pojawić się trochę czerni. Jeśli pomarańczowy we wnętrzu to intensywny odcień, to można zestawić go z beżem. Do tych barw dodać można czarną albo ciemnobrązową.

Podane tu zestawienia spodobają się większości. To łączenie kolorów spokojniejszych z pomarańczowym. Ta barwa dodaje energii, inne wyciszają aranżację. Wiele inspiracji wnętrzarskich znajdziesz również  w serwisie https://www.decore.pl/.