Styl hiszpański w aranżacji wnętrza łazienki

Znudziły ci się już te zupełnie klasyczne i dość podstawowe style architektoniczne, czyli styl minimalistyczny, nowoczesny, skandynawski, klasyczny, glamour, a nawet i rustykalny czy eklektyczny? W takim razie najwyższa pora na nowe! Nadszedł czas, w którym powinieneś skierować swoją uwagę na coś innego niż to, z czym spotykałeś się we wnętrzach dotychczas. Styl hiszpański nie jest stylem dla każdego, ale to właśnie jest w nim najpiękniejsze. Na pewno jest on koncepcją dobrą dla osób odważnych. Tak jak Hiszpania kojarzy nam się z krajem pełnym energetycznych barw, szalonych tańców i radości, tak w podobny sposób możemy opisać nawiązujący do niej styl architektoniczny, w którym również nie ma miejsca o stonowanych barwach, nudzie czy prostocie.

Inspiracje podczas aranżacji wnętrz łazienki

Inspiracją do stworzenia atrakcyjnego wnętrza w tym stylu może być już sama hiszpańska flaga. Spójrzmy tylko na występujące na niej barwy i przenieśmy je do łazienki. Oczywiście początkowo takie rozwiązanie wyda nam się dziwne, jednakże musimy skończyć z przekonaniem, często zupełnie podświadomym, że aranżacja łazienki koniecznie musi być biała, niebieska lub przynajmniej beżowa, bo przecież do wyboru mamy wiele innych barw, które są jednak znacznie ciekawsze i potrafią nadać pomieszczeniu o wiele bardziej interesujący charakter. A czemu by tak nie połączyć ze sobą czerwieni i żółci? Wykorzystajmy też pomarańcz i to koniecznie ten występujący w mocnym nasyceniu. Jeżeli nie za bardzo lubimy się z tak żywymi i energetycznymi barwami, to oznacza tylko jedno – styl hiszpański po prostu nie jest dla nas i nawet nie powinniśmy się nim interesować.

Hiszpańskie łazienki – zawsze pstrokate?

Nie jest jednak wcale tak, że aranżacja łazienki w stylu hiszpańskim musi być koniecznie pstrokata, przesadzona i tandetna. Akurat Hiszpanie są też estetami, dlatego często tworzą pomieszczenia bardzo klasyczne i niezwykle eleganckie. Możemy więc zrozumieć ten styl w zupełnie inny sposób. Jesteśmy w stanie wykorzystać go tak, aby przygotować wnętrze, które będzie czarować klasą i elegancją.

Artykuł inspirowany treściami ze strony www.homely.pl.