Sztuczki na efektywne wyczyszczenie podłogi w domu

Nie raz pewnie zastanawialiście się, jak szorować podłogę, aby nie było na niej śladów. Prawidłowe czyszczenie podłóg polega na usuwaniu plam, brudu i brzydkich zapachów z powierzchni domu.

Zacznij od zamiatania lub odkurzania podłogi.

Ważne jest, aby usunąć wszystkie cząsteczki brudu, okruchy i kurz z podłogi i fug płytek. Do wykonania tego zadania domowego bardzo przydatny jest odkurzacz. Wybór odkurzacza do domu to nie lada wyzwanie. Zapoznaj się z tym wyczerpującym artykułem, aby dokonać właściwego wyboru odkurzacza. Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju podłogi, którą posiadasz, będziesz potrzebował miękkiej końcówki, aby uniknąć zarysowania podłogi.

Idealne produkty do czyszczenia i polerowania podłóg

Po zamieceniu podłogi należy przygotować mopa z wodą i odpowiednim środkiem czyszczącym. Możesz użyć naturalnych produktów do dogłębnego wyszorowania i usunięcia plam, bakterii i brzydkich zapachów, także nadających się do wyczyszczenia plam ze ścian. Wśród najwięcej polecających naturalnych produktów jest soda oczyszczona i biały ocet. Można również użyć neutralnego środka czyszczącego, chociaż środki czyszczące z mydłem mają tendencję do pozostawiania śladów. Aby tego uniknąć, należy użyć bardzo małej ilości środka czyszczącego z mydłem lub mopować tylko wodą.

Aby mopować podłogę sodą oczyszczoną i zachować jej połysk, rozpuść około trzech łyżek sody oczyszczonej z połową szklanki białego octu w wiadrze z wodą. Należy dobrze wymieszać wszystkie składniki. Gdy wiadro z wodą jest już przygotowane, zanurz mopa w wodzie i dobrze go wyciśnij. Aby zmniejszyć intensywny zapach octu można dodać kilka kropli olejku eterycznego. Podłoga będzie zdezynfekowana, czysta i lśniąca. Połysk można dodatkowo wzmocnić, wycierając podłogę miękkim mopem po wyschnięciu. Jeśli podłoga jest wykonana z marmurowych płytek, lepiej jest przetrzeć podłogę tylko wodą, a następnie wypolerować ją miękkim mopem.

Sztuczka, aby pozostawić podłogę całkowicie czystą i schludną

Jeżeli chcesz głębokiego czyścić podłogę, szorując fugi i krawędzie płytek, użyj szczoteczki do zębów i sodą oczyszczoną i octem. W ciągu kilku sekund Twoja podłoga będzie lśniąca i zadbana, tak jak pierwszego dnia, kiedy zdecydowałeś się wprowadzić.